Royal Bath and West Show 2022

Royal Bath and West Show to największe w Wielkiej Brytani targi rolnicze. Kilkudniowa impreza odbywa się raz do roku w pobliżu wioski Shepton Mallet, gdzie wystawiają się hodowcy zwierząt, producenci żywności, sprzętów rolniczych, usługodawcy, ogrodnicy i sadownicy, a także cydrownicy. W tym roku po raz pierwszy udałam się na targi, aby poczuć atmosferę wielkiego święta rolnictwa.

Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie Royal Bath and West of England Society, które zostało założone w 1777 w miejscowości Bath przez grupę filantropów pod kierownictwem Edmunda Racka. Towarzystwo powstało w celu wspierania rolnictwa, sztuki, wytwórstwa oraz handlu na terenie zachodniej Anglii.

A same targi skupiają się na wszelkich aspektach życia na wsi, od zwierząt gospodarskich, jedzenia, ogrodnictwa po najnowsze innowacje technologiczne w branży rolniczej. Na ponad 200 hektarach wystawiają się najlepsi w swoich dziedzinach. Liczne prestiżowe konkursy przyciągają co roku rolników z całej Wielkiej Brytanii.

British Cider Championships

Jest to największy i najstarszy konkurs cydrowy w Wielkiej Brytanii. Jego początki sięgają XIX wieku. Zdobycie nagroda w tym konkursie to wielki zaszczyt wyróżnienie, prestiż,  jaki zdobywa cydrownik przekłada się na większą rozpoznawalność i sprzedaż.

Także Polska zdobyła nagrody, w edycji międzynarodowej konkursu – wśród wyróżnionych cydrów znalazły się Cydr Ignaców, Cydr Chyliczki, Kwaśne Jabłko, Cydr Jabłkowy Krzysztof Winnicki, Winnica Wieliczka, Ambra S.A.

*

W tym roku zgłosiłam się na wolontariusza, aby pomagać w pawilonie cydrowym. Niestety, mogłam poświęcić tylko na to jeden dzień (same targi trwały 3 dni), co było zdecydowanie za krótko.

Poniżej moja krótka fotorelacja.

Dużo ludzi, dużo atrakcji – to tylko namiastka. Przygotuj się na intensywny dzień.
Moje miejsce “pracy” 🙂
Chyba nie muszę mówić, co to jest 😛
Butelki oczekujące na rozpoczęcie konkursu 🙂
Do wyboru, do koloru – każdy znajdzie coś dla siebie 🙂
Mój identyfikator
Wassail mugs, czyli naczynia, z których pije się grzany cydr podczas świąt Bożego Narodzenia.
Historia cydru – wystawa przygotowana przez pisarza Jamesa Crowdena.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *